Van Marcke: uw partner in ventilatie
EENVOUDIGER VENTILATIE PLAATSEN MET NIEUW STAPPENPLAN

Ventilatie wordt door de huidige bouwnormen steeds belangrijker. Van Marcke zet hier al enkele jaren sterk op in en blijft vernieuwen. Het juiste assortiment ter beschikking hebben, was de eerste stap. De voorbije jaren kregen alle Technics een basisassortiment met de meest verkochte ventilatieproducten en toebehoren. Dit jaar introduceert Van Marcke het ventilatiestappenplan.
Maximale ondersteuning
Een ventilatiesysteem plaatsen in een nieuwbouw is niet eenvoudig, zeker in Vlaanderen. Met het ventilatiestappenplan wordt de focus gelegd op maximale ondersteuning voor de installateur, architect en EPB-verslaggever bij elke noodzakelijke stap.
Ventilatiestappenplan nieuwbouw
Nadat de bouwvergunning toegekend is, het EPB-dossier samengesteld is en een EPB-verslaggever aangesteld is, kan de bouwheer, samen met andere beslissingsnemers, op zoek gaan naar het beste systeem voor zijn woning.
De Big Blue-energieadviseurs kunnen daarbij ondersteuning geven met gericht advies over de mogelijke ventilatiesystemen.
Coördinatie en ontwerp
De architect, bouwheer en/of EPB-verslaggever moeten verplicht een ventilatiecoördinator aanstellen. Die opent een dossier bij de BCCA, waarna de ‘verslaggever ventilatievoorontwerp‘ (aangesteld door de ventilatiecoördinator) het ventilatievoorontwerp opstelt. Het voorontwerp wordt naar de architect, bouwheer en EPB-verslaggever gestuurd en op het architectenplan ingetekend volgens de geldende normeringen.
Van Marcke College biedt de opleiding tot ventilatiecoördinator aan. Het Van Marcke Solutions Center kan zowel de taken van de ventilatiecoördinator als van de verslaggever ventilatievoorontwerp op zich nemen.

Installatie & indienststelling
Het ventilatievoorontwerp wordt vervolgens verder uitgewerkt en de gewenste prestatie van de te realiseren ventilatie-installatie wordt vastgelegd. Van Marcke stelt dat op, samen met de fabrikant van het gekozen ventilatiesysteem.
De installateur krijgt van de EPB-verslaggever het voorontwerp en de naam van de ventilatiecoördinator. Vervolgens installeert de installateur het systeem zoals het ontworpen werd door de verslaggever.
Inregeling
Naast een correcte installatie is ook het inregelen van het systeem volgens de voorgeschreven debieten van groot belang. De installateur kan dat zelf doen, maar hij kan de inregeling ook overlaten aan Van Marcke Service.
Verslaggeving & afsluiting dossier
De ventilatiecoördinator duidt een erkende verslaggever aan. De verslaggever voert de meting van de toevoer, doorstroom, prestatie, afvoer en mechanische ventilatie uit en voegt die toe aan het BCCA-dossier. Van Marcke Service kan de taken van de ventilatieverslaggever op zich nemen en de meting uitvoeren.
De ventilatiecoördinator sluit ten slotte het dossier af en stuurt het door naar de architect, de bouwheer en de EPB-verslaggever. Het Van Marcke Solutions Center voert die stap uit als het werd aangesteld als ventilatiecoördinator.
Contacteer uw contactpersoon bij Van Marcke voor de actuele tarieven van deze diensten.
