Leica Geosystems en Autodesk bundelen krachten

Partnership leidt tot gestroomlijnde bouwdocumentatie

Met de toenemende complexiteit van bouwprojecten en de enorme hoeveelheden informatie die in het kader daarvan gegenereerd worden, is de samenwerking en data-uitwisseling tussen informatiesystemen en industriestandaarden een voorwaarde voor succes. Leica Geosystems en Autodesk bundelen hun krachten om meer efficiëntie in de bouw mogelijk te maken. Bouwprofessionals kunnen voortaan gestroomlijnde workflows implementeren op basis van nauwkeurige data en werkbare 3D-modellen.
Het stroomlijnen van de bouwworkflow helpt bij het optimaliseren van de efficiëntie en het vergroten van de transparantie, zowel in het veld als op kantoor. Door Autodesk BIM 360, een platform voor bouwmanagement, te combineren met de Leica Captivate- en iCON-software, kunnen gebruikers naadloze workflows creëren tussen kantoor en veld.
Sinds 2015, het jaar dat het begin markeert van de alliantie tussen Leica Geosystems en Autodesk, hebben gebruikers toegang gehad tot een breed portfolio van geïntegreerde oplossingen. De uitgebreidere samenwerking helpt bij het opzetten van nog beter gestroomlijnde workflows, waarin in alle toepassingen de hoogste kwaliteit wordt bereikt.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Gerelateerde artikels

De juiste ledstrips kiezen en installeren: een complete gids

Ledstrips zijn intussen niet meer weg te denken uit moderne verlichtingsprojecten. Ze zijn veelzijdig, energiezuinig en esthetisch, maar de markt is groot en de kwaliteitsverschillen zijn aanzienlijk We bundelen de beste do's and don'ts.

“Een intelligent energiemanagementsysteem is de heilige graal voor veel bedrijven”

Dat de elektrotechnische sector volop in beweging is, is een open deur intrappen. Dat besef leidde tot de oprichting van Argona, een samengaan van (voorlopig) zes bedrijven die elk hun eigen specialisatie hebben, gaande van dakwerken over de plaatsing van zonnepanelen tot complete (industriële) elektrotechnische installaties. We hadden een boeiend gesprek met bestuurder Wim Eelen over zijn visie op de sector, op nieuwe technologieën en de steeds wijzigende rol van de elektrotechnische installateur.

De keuze en het gebruik van het materieel voor een PV-installatie

Om de AC- en DC-bekabeling van een PV-installatie conform de regels van goed vakmanschap uit te voeren, is meer kennis nodig dan gedacht. Zo dient de keuze en het gebruik van elektrisch materieel onder meer te gebeuren in functie van de aanwezige ...

“Bij Plugzero draait alles om slimme sturing en persoonlijke service”

In een sector die razendsnel evolueert, weet het jonge bedrijf Plugzero uit Aalter zich te onderscheiden. Zaakvoerders Staf De Wulf en Henri De Vreese bundelden hun krachten anderhalf jaar geleden en vormen sindsdien een hecht duo dat laadpalen installeert voor zowel particulieren als bedrijven. Met een focus op slimme sturing, kwaliteitsvolle technologie en een nultolerantie voor interventies na installatie, bouwen ze aan een reputatie die verder reikt dan hun kleinschalige structuur doet vermoeden. “We zijn met twee, maar leveren een service alsof we met twintig zijn”, zegt Staf De Wulf.

Print Magazine

Recente Editie
05 december 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine